Kolačići su u vašem pregledniku blokirani. Da biste mogli upotrebljavati našu mrežnu trgovinu, omogućite kolačiće u postavkama svojeg preglednika. Ako vam je potrebna pomoć pri promjeni postavki preglednika, potražite je na web-mjestu proizvođača preglednika.
Upotrebljavate zastarjeli preglednik u kojem se ne može sav sadržaj pravilno prikazati. Da biste mogli upotrebljavati našu mrežnu trgovinu, preporučujemo da instalirate najnoviju verziju svojeg preglednika. Ako vam je potrebna pomoć, potražite je na web-mjestu proizvođača preglednika.
Korištenje funkcionalne i stilizirane vanjske rasvjete važan je aspekt svakog posjeda. Pomoću odgovarajuće vanjske rasvjete vrt, ulazni prostor, balkon, prilaz i terasa mogu biti vješto istaknuti. Saznajte ovdje koja kriterija za donošenje odluka treba uzeti u obzir.
Boja svjetla, svjetlosni tok i snaga: Na koje kriterije trebate obratiti pažnju pri odabiru odgovarajuće vanjske svjetiljke?
Boja svjetla”opisuje vlastitu boju svjetla i može utjecati na vašu percepciju raspoloženja i boja. Ona ovisi o”temperaturi boje”koja opisuje dojam boje izvora svjetlosti i mjeri se u”jedinici Kelvin (K)”. Ovdje se razlikuju četiri glavne vrste: toplo bijela, neutralno bijela, hladno bijela i dnevno bijela.
S temperaturom boje od oko 2700-3000 Kelvina, toplo bijelo svjetlo”je posebno prikladno za akcentnu rasvjetu, kao i za stambene prostore, te stvara ugodnu atmosferu.
Za trgovine, urede i druge radne prostore prikladno je neutralno bijelo svjetlo s 3500 K.
Hladno bijelo svjetlo”ima temperaturu boje od oko 4000 do 500 Kelvina i stoga je posebno prikladno za prostore koji zahtijevaju energičnu i svijetlu atmosferu.
Dnevno bijelo svjetlo je iznad 5400 Kelvina i pruža vam svjetlosne uvjete slične suncu.
Pri odabiru odgovarajuće boje svjetla treba uzeti u obzir različite opcije kako bi se mogla donijeti optimalna odluka.
Sljedeće jedinice trebate uzeti u obzir pri odabiru vanjske rasvjete:
Lumen
Količina svjetla koju emitira izvor svjetlosti i zrači u svim smjerovima naziva se”svjetlosni tok”. Svjetlosni tok mjeri se u jedinici”lumen (lm)”. Veći svjetlosni tok osigurava da se proizvodi više svjetla i time stvara veća svjetlina. Broj potrebnih lumena za vanjsku rasvjetu ovisi o različitim faktorima, kao što su veličina područja ili okolina. Veliki vrt ili prilaz zahtijevaju, na primjer, veći broj lumena nego mali unutarnji dvorište. Općenito, za dovoljnu vanjsku rasvjetu potrebno je oko 1000 lumena po 10 četvornih metara površine. Za staze je dovoljno oko 100 lumena po metru. Dok za sjedeće kutke i terase treba osigurati najmanje 500 lumena. Za prilaze i parkirališta treba koristiti najmanje 2000 lumena po 10 četvornih metara kako bi se osigurala optimalna rasvjeta i time povećala sigurnost.
Lux
Lux”je jedinica koja mjeri”osvjetljenje”i pokazuje koliko svjetla pada na određenu površinu. Ova jedinica se koristi za mjerenje i usporedbu svjetline izvora svjetlosti. Broj potrebnih luxa za vanjsku rasvjetu ovisi o različitim faktorima, posebno o okolini u kojoj se nalazi područje. Za staze i putove dovoljno je oko 10 do 20 luxa. Za terase i sjedeće kutke treba osigurati oko 30 do 50 luxa. Za prilaze i parkirališta potrebno je najmanje 50 do 100 luxa.”
Watt
Za snagu električne energije koristi se jedinica”watt”. Ona pokazuje koliko energije po vremenu isporučuje i troši izvor struje. Optimalna snaga za vanjsku rasvjetu ovisi o faktorima kao što su veličina područja, željena svjetlina i vrsta rasvjete. Za manja područja, kao što su prilazi ili terase, svjetiljke s manjom snagom, na primjer 10 do 20 watta, mogu biti dovoljne. Veća područja trebaju biti opremljena većom snagom. Na parkiralištima mogu biti potrebne snage od 50 do 100 watta.
Od vanjske zidne svjetiljke do vrtne lampe: Koje svjetlo je prikladno za vaš vanjski prostor?
Odgovarajući”ugradni podni reflektori”osvjetljavaju vaš vanjski prostor i vaš vrt stilizirano i estetski. Oni se ugrađuju u tlo i tako emitiraju svjetlo prema gore kako bi osvijetlili grmlje, drveće, staze ili terase. Postoji veliki izbor različitih veličina, dizajna i izvedbi koje možete prilagoditi svojim individualnim potrebama i željama. Ugradni podni reflektori u BAUHAUS-u rade s energetski učinkovitim LED lampama koje štede struju i imaju dug vijek trajanja.”
Vanjske svjetiljke”pružaju dekorativan i stiliziran način za poboljšanje vašeg doma ili imovine. Ako vanjske zidne svjetiljke dodatno imaju senzore pokreta, mogu bolje prepoznati opasna mjesta za orijentaciju i sigurnost. Vanjske zidne svjetiljke dostupne su u različitim varijantama, oblicima i veličinama. Različite boje, kao što su crna, bijela, srebrna, antracit, smeđa ili zlatna.”Također postoje pametne vanjske zidne svjetiljke ili one s kamerom. Najbolje je unaprijed razmisliti koje su vam funkcije važne.
Važna komponenta vanjske rasvjete su”svjetiljke za staze”. Svjetiljke za staze prvenstveno služe za zaštitu i orijentaciju u mraku. One osiguravaju da su prilazi, staze ili ulazi dobro vidljivi u mraku i tako se izbjegavaju nesreće. U pogledu boja kućišta, nudi vam se izbor svjetiljki za staze u crnoj, antracit, tamno sivoj, bijeloj, smeđoj ili nehrđajućem čeliku.”
Izbor”vrtnih lampi”proteže se od stolnih svjetiljki na baterije do vrtnih reflektora pa sve do solarnih visećih svjetiljki. Pomoću vrtnih reflektora ili vrtnih spotova usmjerenih odozdo prema biljkama i drveću, u vašem vrtu možete postaviti atmosferske i estetske svjetlosne akcente. Ako u svom vrtu želite alternativno postaviti i”dekorativne svjetiljke, otkrijte raznolikost visećih svjetiljki, vanjskih podnih svjetiljki, LED solarnih dekorativnih svjetiljki ili stolnih svjetiljki na baterije.
Solarne svjetiljke: Obavezne za vanjski prostor
Solarne svjetiljke”su ekološki prihvatljive i energetski učinkovite jer se napajaju”solarnom energijom”i stoga ne zahtijevaju dodatnu energiju izvana. Obično se solarne svjetiljke sastoje od solarnog panela, baterije, LED svjetla i kućišta. Solarni panel pretvara sunčevu svjetlost u električnu energiju koja se zatim pohranjuje u bateriji. Čim padne mrak, LED svjetiljka se automatski uključuje i koristi pohranjenu energiju za stvaranje svjetla. Neke solarne svjetiljke također imaju senzor pokreta koji uključuje svjetlo čim se prepozna pokret. Postoje različite vrste solarnih svjetiljki u bojama bijela, crna, antracit, srebrna ili nehrđajući čelik.
Količina sunca”koju solarna svjetiljka treba ovisi o različitim faktorima, kao što su snaga solarnih ćelija, veličina baterije ili učinkovitost izvora svjetlosti. Solarne svjetiljke”obično trebaju najmanje 6”sati izravne sunčeve svjetlosti dnevno kako bi mogle pohraniti dovoljno energije. Ovdje treba napomenuti da je intenzitet sunčeve svjetlosti također presudan. Čak i na oblačan dan solarne svjetiljke mogu skupljati energiju ako solarni panel prima dovoljno svjetla. Međutim, na oblačnim danima proizvodnja energije je manja nego na sunčanim danima. Solarne svjetiljke su stoga dizajnirane za skupljanje sunčeve energije i pretvaranje u električnu energiju kako bi mogle napajati LED svjetlo. Zbog toga nije moguće puniti solarne svjetiljke bez sunca. Međutim, postoje”iznimke kod kojih se solarne svjetiljke mogu puniti iz alternativnih izvora energije. Neke svjetiljke imaju”USB priključak koji se može koristiti za punjenje baterije. Osim toga, neke solarne svjetiljke mogu se ručno puniti pomoću”dodatnog generatora ili ručice.
Solarne svjetiljke su prvenstveno namijenjene za”upotrebu na otvorenom”i stoga mogu ostati vani i zimi. Međutim, treba napomenuti da snaga zimi može biti smanjena zbog kraćih dnevnih sati i niske sunčeve svjetlosti. Također, jaka pojava leda ili snježni pokrivač na solarnim panelima može utjecati na proizvodnju energije. Stoga biste trebali osigurati da su vaše solarne svjetiljke zimi postavljene na prikladno mjesto gdje i dalje primaju dovoljno sunčeve svjetlosti.
Životni vijek solarnih svjetiljki”u vrtu ovisi o različitim faktorima, kao što su veličina baterije, LED tehnologija ili kvaliteta solarnih ćelija. Solarne svjetiljke mogu trajati nekoliko godina”ako se pravilno održavaju i ne oštete. Važno je redovito čistiti svjetiljke i uklanjati prašinu, prljavštinu i druge naslage s solarnog panela. Osim toga, pri korištenju solarnih svjetiljki na otvorenom važno je obratiti pažnju na visokokvalitetne i robusne materijale koji mogu izdržati vremenske uvjete.
Na što trebate obratiti pažnju pri odabiru odgovarajuće LED svjetiljke
Za upotrebu na otvorenom nisu sve LED svjetiljke prikladne. Važno je koristiti posebne LED svjetiljke koje su robusne i otporne na vremenske uvjete. Važna točka pri odabiru odgovarajuće LED svjetiljke za van je IP zaštitna klasa. IP označava Ingress Protection i mjeri zaštitu koju svjetiljka pruža protiv prodora vlage i stranih tijela. Općenito vrijedi: više IP klase osiguravaju veću zaštitu od utjecaja okoliša. Sve LED svjetiljke za van trebaju biti barem zaštićene od prskanja vodom i stoga imati zaštitnu klasu IP44. Još bolje je IP65, što znači da su svjetiljke otporne na prašinu i zaštićene od mlaza vode. Također je važno osigurati da su svjetiljke otporne na mraz i dizajnirane za niske temperature. Kod nekih LED svjetiljki, pri ekstremno niskim temperaturama ispod nule, performanse mogu biti smanjene ili potpuno prestati raditi. Stoga je važno koristiti posebne LED svjetiljke koje su dizajnirane za upotrebu pri niskim temperaturama.
Zimovanje: Kako sigurno provesti vanjske svjetiljke kroz jesen i zimu
Optimalno”zimovanje vanjskih svjetiljki”je posebno važno za produljenje vijeka trajanja. Ovdje vrijedi nekoliko koraka koje svakako trebate slijediti. Prije nego što ostavite vanjske svjetiljke da prezime, trebate ih temeljito očistiti kako biste uklonili prašinu, prljavštinu i naslage. Također uklonite svjetiljke i baterije iz svjetiljki i pohranite ih odvojeno na hladnom i suhom mjestu. Provjerite također kabele i priključke svjetiljke. Ako primijetite oštećenja, trebate ih odmah popraviti. Posebno je važno zaštititi vanjske svjetiljke od vlage i hladnoće te ih pohraniti na suhom i sigurnom mjestu. Na kraju, redovito provjeravajte svoje svjetiljke kako biste osigurali da su u dobrom stanju. S odgovarajućom vanjskom rasvjetom možete optimalno istaknuti svoj vrt i posjed te istovremeno povećati sigurnost i orijentaciju tijekom mraka.
Kako biste ovaj proizvod spremili na svoj popis za praćenje i mogli ga pozvati u bilo kojem trenutku i na svim svojim krajnjim uređajima, morate se prijaviti ili registrirati na svom korisničkom računu.
Prijavite se uz Google
Prijavi se ili registriraj
Potrebna prijava
Nažalost, nismo uspjeli pronaći odgovarajući korisnički račun. Molimo, prijavite se kako biste koristili ovu uslugu.
Ostale prednosti:
Nije potrebno ponovno unositi adresu prilikom izrade narudžbe